| Головна » Файли » Мои файлы |
| 13.11.2014, 12:53 | |
Тема: Фінансове право Презентація до уроку http://zimaolga03.ucoz.com/finansove_pravo.rar Мета: формувати знання учнів про поняття фінансового права , бюджетну систему України, види податків, формувати предметні компетенції ( когнітивну, практичну, аксіологічну) розвивати вміння працювати з нормативно-правовими документами, розв’язувати ситуації юридичного характеру, виховувати повагу до закону. Обладнання: підручник Наровлянський О.Д. Правознавство: підручник для 10кл. загальноосвітніх навчальних закладів (рівень стандарту, академічний рівень). – К.: Грамота, 2010. – 232 с.: іл., комп’ютерна презентація, картки. Тип уроку: комбінований. ХІД УРОКУ І.Організаційний етап ІІ. Перевірка домашнього завдання Правознавчий диктант (слайди 2-4). 1.Галузь права, яка регулює суспільні відносини, що виникають у сфері виконавчо-розпорядчої діяльності й державного управління (адміністративне право). 2.Суспільні відносини, учасники яких виступають носіями прав і обов’язків, урегульованих нормами адміністративного права (адміністративні правовідносини). 3.Грошове стягнення з правопорушника (штраф). 4.Стягнення, що полягає в примусовому вилученні за рішенням суду і наступній реалізації з передачею вирученої суми колишньому власникові (оплатне вилучення предмета). 5.Застосовується на строк до 3-х років за грубе або систематичне порушення порядку користування цим правом (позбавлення спеціального права). 6.Стягнення, що застосовується за незначні адміністративні правопорушення і виноситься у письмовій формі (попередження). 7.Застосовується на строк до двох місяців із відбуванням їх за місцем постійної роботи особи, яка вчинила правопорушення, з відрахуванням до 20% їх заробітку в прибуток держави (виправні роботи). 8. Полягає у виконання особою у вільний від роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування (громадські роботи). 9.Найжорсткіша міра адміністративного стягнення, що застосовується до 15 діб (адміністративний арешт). 10.Полягає в примусовій безоплатній передачі предмета у власність державі за рішенням суду (конфіскація). 11.Вік, з якого наступає адміністративна відповідальність (16 років) 12.Професійна діяльність людей, які займають посади в державних органах, виконуючи завдання й функції держави (державна служба). ІІІ. Актуалізація опорних знань. Бесіда: Чи може держава існувати і здійснювати свої функції без фінансів, державної скарбниці? ІV. Оголошення теми, мети, її мотивація. Вправа «Займи позицію» (слайд 5). Бенжамін Франклін говорив: «У цьому світі невідворотними є тільки смерть та податки». V. Вивчення нового матеріалу: Слайд 6. План.
Поняття та джерела фінансового права. Міні-лекція супроводжується демонстрацією комп’ютерної презентації. Фінансове право – це система правових норм, що регулюють суспільні відносини у сфері збирання, розподілу та використання коштів органами державної влади та місцевого самоврядування. Фінансове право охоплює (слайд 7):
Джерела фінансового права (слайд 8):
Бюджетна система України. Робота в малих групах: учням пропонується опрацювати пункт «Бюджетна система України» на с. 128 та скласти бюджет різного рівня: 1 група: бюджет сім’ї, 2 група: бюджет села, 3 група: бюджет району. Гра «Логічний ланцюжок»: До дошки вчитель викликає чотирьох учнів, що навчаються на високому та достатньому рівнях. Їм пропонується 4 картки, що розташовані в довільному порядку, які необхідно закріпити на дошці магнітами відповідно до стадій бюджетного процесу. Результати роботи учні представляють класу та аргументують свою позицію. Правильність відповідей клас порівнює з презентацією (слайд 9). Податки в Україні. Робота в парах методом «Навчаючи вчуся»: І етап - учням пропонується проаналізувати ст.14,15 ЗУ «Про систему оподаткування» с. 131-132 підручника. Один варіант вивчає загальнодержавні податки, а другий варіант – місцеві податки та збори. Потім закривають підручник та розповідають сусідові своє питання; ІІ етап – якість засвоєного навчального матеріалу перевіряє вчитель. До дошки виходять по 3-4 представники кожного варіанту пригадують та записують на дошці матеріал, який прослухали від сусіда. Права та обов’язки платників податків. Міні-лекція. Розповідь учителя супроводжується демонстрацією презентації (слайди 10-12). Рольова гра: учні об’єднуються в 3-4 групи та мають змоделювати ситуацію, в якій би простежувалось виконання, вказаного вчителем, певного обов’язку платників податків. VІ. Закріплення. Кросворд «Фінансове право»
По горизонталі: 1. Встановлений законодавчим органом обов’язковий платіж, що сплачується юридичними та фізичними особами до бюджету в розмірах та в строки, передбачені законом. 2. Виділені з вищого бюджету на певний строк на конкретні цілі суми вирівнювання соціально-економічного розвитку. 3. Документ, який визначає джерела формування коштів держави або її складових частин і її витрачання. 4. Одна з основних частин бюджету. 5. Кредитно-фінансова установа, яка здійснює грошові розрахунки, акумулює грошові кошти та інші цінності, надає кредити та здійснює послуги за фінансовими операціями. 6. Безвідплатна, безповоротна допомога з бюджету вищого рівня бюджету нижчого, яка не має цільового характеру та надається у випадку перевищення видатків над доходами. 7. обов'язковий платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників, з умовою отримання ними спеціальної вигоди, у тому числі внаслідок вчинення на користь таких осіб державними органами, органами місцевого самоврядування, іншими уповноваженими органами та особами юридично значимих дій. По вертикалі: 1. Метод правового регулювання, який застосовується переважно у фінансовому праві. 2. Фінансова або інша підтримка державними органами виробництва, переробки, продажу, транспортування, експорту, споживання подібного товару, завдяки якій суб'єкт господарсько-правових відносин одержує пільги 3. Непрямий податок, різновид платежів, який накладається на товари, що переміщуються через кордон і який включається до ціни товарів та сплачується за рахунок кінцевого споживача. 4. Переведення коштів із фонду фінансової підтримки регіонів у бюджети нижчого територіального рівня. 5. Один з видів спеціалізованих банків. «Займи позицію»: учитель пропонує звернутися до вислову Бенжаміна Франкліна, який був озвучений на початку уроку. Учні, які змінили свою думку, аргументують свою позицію. VІІ. Домашнє завдання (слайд 13). Опрацювати параграф 17.
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ: Література:
Інтернет-ресурси:
| |
| Переглядів: 1863 | Завантажень: 0 | | |
| Всього коментарів: 0 | |