| Головна » Файли » Мои файлы |
| [ Викачати з сервера (458.8 Kb) ] | 02.11.2014, 23:19 |
Тема: Адміністративне право Мета: формувати знання учнів про поняття адміністративного права, адміністративний проступок і адміністративне стягнення, формувати предметні компетенції ( когнітивну, практичну, аксіологічну), розвивати вміння працювати з нормативно-правовими документами, розв’язувати ситуації юридичного характеру, виховувати в учнів розуміння доцільності та необхідності правомірної поведінки. Обладнання: підручник Наровлянський О.Д. Правознавство: підручник для 10кл. загальноосвітніх навчальних закладів (рівень стандарту, академічний рівень). – К.: Грамота, 2010. – 232 с.: іл., комп’ютерна презентація, кодекс України про адміністративні правопорушення. Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
ХІД УРОКУ І.Організаційний етап ІІ. Актуалізація опорних знань Робота з таблицею (слайд 2): учням пропонується розташувати номери наведених правових ситуацій у два стовпчики та добрати назви до цих стовпчиків (правомірна дія, правопорушення), проаналізувати ситуації та назвати галузь права, що їх регулює.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу: Слайд 3. План.
Поняття адміністративного права. Міні-лекція супроводжується демонстрацією презентації (слайд4): Адміністративне право – галузь права, яка регулює суспільні відносини, що виникають у сфері виконавчо-розпорядчої діяльності й державного управління. Адміністративні правовідносини – це суспільні відносини, учасники яких виступають носіями прав і обов’язків, урегульованих нормами адміністративного права. Адміністративно-правові відносини (слайд 5):
Суб’єкти адміністративного права (слайд 6):
Джерела адміністративного права. Робота в парах: учням пропонується довільний перелік нормативних документів, що є джерелами адміністративного права, які вони повинні розташувати згідно вертикальної структури системи законодавства (слайд 7-8): Конституція України Кодекс України про адміністративні правопорушення Повітряний кодекс України Митний кодекс України Водний кодекс України ЗУ «Про Президента України» ЗУ «Про прокуратуру» ЗУ «Про міліцію» Постанови Верховної Ради України Укази і розпорядження Президента України Нормативні постанови і розпорядження Кабінету міністрів України Нормативні акти міністерств Нормативні накази керівників державних підприємств та установ Нормативні акти органів місцевого самоврядування Державна служба. Самостійна робота з підручником с. 135. Учням пропонується опрацювати текст пункту «Державна служба» та дати відповідь на запитання:
Адміністративний проступок і адміністративне стягнення. Учитель пропонує учням пригадати з курсу 9 класу: 1.Що таке правопорушення? 2.Які елементи включає склад правопорушення? 3.З якого віку наступає адміністративна відповідальність? Ознаки адміністративного проступку (слайд 9):
Аналіз ст. 24 КУпАП Види адміністративних стягнень. ІV. Закріплення нових знань і вмінь Юридичний практикум (слайд 10). Вправа «Знайдіть помилку»:
Учні обґрунтовують свою відповідь. Робота в парах: учням пропонується розв’язати кросворд (дидактичний матеріал): Кросворд «Адміністративне право»
По горизонталі: 1. Грошове стягнення з правопорушника 2. Звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених законодавством їхніх прав та інтересів. 3. Роботи, що застосовуються на строк до двох місяців із відбуванням їх за місцем постійної роботи особи, яка вчинила правопорушення, з відрахуванням до 20% їх заробітку в прибуток держави. 4. Державним службовцям присвоюється в межах відповідної категорії посад черговий … 5. Громадянин України, який займає посаду державної служби в державному органі, органі влади Автономної Республіки Крим або їх апараті, одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету, крім випадків, визначених законом. 6. Основний метод правового регулювання в галузі адміністративного права. 7. Захід адміністративного стягнення, що застосовується за незначні адміністративні правопорушення. По вертикалі: 1. Примусове короткочасне обмеження свободи дій і пересування особи, яка вчинила адміністративне правопорушення. 2. Один з видів державного управління. 3. Вид адміністративного стягнення, що полягає в примусовій безоплатній передачі предмета у власність державі за рішенням суду. 4. Протиправна, винна дія чи бездіяльність, за яку передбачено адміністративну відповідальність. 5. Грошове стягнення з правопорушника. V. Підсумок уроку. Метод «Займи позицію» (слайд11). Визначте власне ставлення до твердження: У зв’язку із зростанням числа правопорушень серед неповнолітніх слід встановити вік адміністративної відповідальності з 14 років. VІ.Домашнє завдання (слайд 12): опрацювати параграф 18, підготуватися до конференції (випереджаючі індивідуальні завдання).
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ: Література:
Інтернет-ресурси:
| |
| Переглядів: 1891 | Завантажень: 54 | | |
| Всього коментарів: 0 | |